Jestem socjologiem. Szpiegiem w służbie Nauki.
Blog > Komentarze do wpisu
* Pogotowie Socjologiczne *
Kiedyś było tak:

Blogowa działalność została rozszerzona o pewnego rodzaju poradnictwo - uruchomiono Pogotowie Socjologiczne!
c
Ma to być taka pomocna wirtualna dłoń dla wszystkich, których dręczą socjologiczne wątpliwości: bo taka myśl uczepiła się człowieka i odejść nie chce, bo w szkole/na uczelni wymagają czegoś i nie bardzo wiadomo, jak się za ten problem zabrać, bo padło pytanie, a odpowiedzi nigdzie nie widać. To szansa dla szukającego na rozwianie własnych wątpliwości, jak również to szansa dla mnie, by poszukać i dowiedzieć się czegoś nowego - korzyści w tym interesie widzę obopólne :-)
c
Oczywiście za nikogo nie napiszę pracy, referatu czy magisterki - Pogotowie Socjologiczne to przede wszystkim zbiór wskazówek, drogowskazów, właściwych (mam nadzieję) ścieżek. Tylko tyle i aż tyle :-)
c
A dziś Pogotowie Socjologiczne zamyka swoją działalność. Nie pomogę już w ten sposób nikomu, przykro mi.

Przepraszam również za brak odpowiedzi na wszystkie maile, które przez ostatnie półtora roku do Pogotowia przyszły. Zapomniałam o tamtej skrzynce pocztowej, nie sprawdzałam jej. Przepraszam!


ostatnie notatki i socjoszpiegowskie archiwum znajdziesz [tutaj]
czwartek, 28 grudnia 2006, ag_nessie

Polecane wpisy

Komentarze
2006/12/28 22:21:29
Ciekawy blog i ciekawy pomysl. Ale...wszystkim sie zdawalo, ze to socjoszpieg gral, a to echo gralo.:) Co sklania nas do pisania blogow? czy to jest ta niepokojaca wirtualna samotnosc, ten niewidzialny tlum potencjalnych fanow, ktorych probujemy wciagnac w nasza orbite? Moze syndrom chinskiej pralni? Bierzemy sasiedzkie brudy a oni biora nasze. Tapczan niewidocznego psychoanalityka? Co?
Retoryczne pytania -nie musisz odpowiadac. :-)
-
Gość: lord percy percy, *.chello.pl
2007/04/04 23:49:52
prosze cos napisac o habitusie i jaki to ma wpływ na wybór parnera.

pozdrawiam
-
2007/04/06 14:52:50
witaj!
notka o habitusie i doborze partnerów pojawi się świątecznej przerwie w blogowaniu :)
-
Gość: janek, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/06/09 14:37:35
Witaj.
Chciałbym dopytać, czy R. Inglehart piszę coś o ruchach społecznych?
Czy w jego koncepcji zmiany społecznej, od wartości materialnych do post-materialnych, istniej jakiś rzecznik zmiany? Czy mogłyby to być właśnie ruchy społeczne? Sądzę, że wymagałoby to założenia, że osoby tworzą bazę ruchów społecznych, są wychowane w dobrobycie. Czy to się sprawdza w krajach zachodnioeuropejskich, a w Polsce?
Może być na maila: seweryngrodny@gazeta.pl
Pozdrawiam
-
Gość: wikusia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/06/10 10:51:01
Witam! Strona jest swietna. Piszesz bardzo przystepnym jezykiem, czyta sie wspaniale.
Mam dwa pytania, nie moge odpowiedzi nigdzie znalezc...

1) co to jest framingowanie? Czy to jest to samo co w socjologii amerykanskiej 'to frame'?
2) Co to jest indywidualizm emergentystyczny?

bede bardzo wdzieczna za pomoc!
-
2007/06/14 17:15:35
janek,
odpowiem w ciągu najbliższych dni mailowo - muszę jeszcze posprawdzać kilka rzeczy, a czas nie rozpieszcza mnie teraz swoim nadmiarem :)

wikusia,
framingowanie kojarzy mi się tylko z analizą ramową (Frame Analysis) Goffmana.
Natomiast z tym indywidualizmem - jesteś pewna, że nic nie pokręciłaś? Bo ślad wiedzie wybitnie w kierunku metodologii i naukoznawstwa, ale istnieje tam osobno indywidualizm i emergencja, nie spotkałam się natomiast z połączeniem obydwu pojęć. I nawet znając znaczenie obydwu terminów nie za bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie ich sumy...
-
Gość: janek, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/08/28 18:53:59
Cześć:)
Czy w miarę Twoich możliwości, mógłbym Cię prosić o odpowiedź. Nie musi być długa, ale chodzi mi o nie napisanie jakiejś głupoty. Pytałem, czy w koncepcji Inglehart'a ruchy społeczne można traktować, jako rzeczników zmiany społecznej? Sądzisz, że można postawić taka hipotezę? Wydaje się, ona dość sensowna. Jeżeli Inglehart, definiuje wartości postmaterialistyczne, jako: "zaufanie, niezależność, ekologia, prawa mniejszości seksualnych, prawa kobiet, wolność wyboru, tolerancja, satysfakcja z życia, samorealizacja", to wydaje się że ma to sens. Zrobiłem analizę celów krakowskich demonstracji i wiele z nich deklaruje taki właśnie cel.

Po drugie. W jaką kategorię wpada Młodzież Wszechpolska, jeśli deklaruje jak cel swojej demonstracji, obronę wartości chrześcijańskiej Europy? Religia jest najbardziej wyraźna w społeczeństwie tradycyjnym. Są więc reliktem tamtych czasów, czy może właśnie reakcją na postmodernizm?
Pozdrawiam
Jeśli możesz to proszę na maila: seweryngrodny@gazeta.pl
Jeśli możesz jakoś szybciej, będę bardzo wdzięczny:)
UWAGA!
Blog zamknięty! Nie będzie już nowych notek, nie odpowiem na maile i komentarze. Choć wciąż co jakiś czas będę tu zaglądać i każdy komentarz na pewno przeczytam.

Socjoszpieg w innych miejcach Sieci to nie ja! Socjoszpiegiem byłam tylko tutaj!

Czytelniku!
Zanim palce na klawiaturze ułożą się Tobie w 'Ctrl+C' i 'Ctrl+V', pomyśl chwilę - zapewne pojęcie praw autorskich obce Tobie nie jest. Dlatego uszanuj moją pracę i kopiując jakikolwiek tekst, zawsze podaj źródło (czyli link do tej strony).